Whiskypedia
Компанія Винокурня Бренд Засн. 1869 4 перегляди

Wild Turkey

Kentucky USA
Належить: Campari Group

Місце в ієрархії

Основні розливи
Хронологія
  • 1869 T.B. Ripy zakłada destylarnię Ripy Brothers na Wild Turkey Hill w Lawrenceburg, Kentucky.
  • 1905 Rodzina Ripy buduje nową, większą destylarnię w tej samej lokalizacji.
  • 1920 Destylarnia działa podczas Prohibicji, produkując whiskey na cele medyczne, jako jedna z nielicznych w USA.
  • 1940 Nazwa "Wild Turkey" zostaje nadana marce po tym, jak Thomas McCarthy, dyrektor destylarni, dzieli się swoją whiskey z przyjaciółmi podczas polowania na dzikie indyki.
  • 1952 Destylarnia zostaje przejęta przez Gould Brothers.
  • 1954 Jimmy Russell rozpoczyna pracę w destylarni.
  • 1967 Jimmy Russell zostaje Master Distillerem.
  • 1970 Austin, Nichols & Co. (właściciel marki Wild Turkey) kupuje destylarnię od Gould Brothers.
  • 1980 Pernod Ricard przejmuje Austin, Nichols & Co., stając się właścicielem Wild Turkey.
  • 1981 Eddie Russell, syn Jimmy'ego, dołącza do zespołu destylarni.
  • 1991 Premiera Wild Turkey Rare Breed Barrel Proof.
  • 1994 Premiera Wild Turkey Kentucky Spirit (pierwsza whiskey single barrel z destylarni).
  • 2009 Campari Group nabywa Wild Turkey od Pernod Ricard.
  • 2011 Premiera Wild Turkey 81 Kentucky Straight Bourbon.
  • 2015 Eddie Russell zostaje Master Distillerem, pracując u boku swojego ojca, Jimmy'ego.
  • 2018 Premiera Wild Turkey Longbranch, stworzonej we współpracy z Matthew McConaugheyem.
Власність
У каталозі Усі в каталозі